POHODA '99
3.den, pondělí 5.7.

Ostrovačice - Rosice - Rapotice - Kralice n.Osl. - Náměšť n.Osl. - Třesov - Hartvíkovice (kemp)
40.80 km, 16.27 km/h, time 2:30:22, max 67.1 km/h

Probouzíme se do krásného slunečného rána. Po otevření očí zjišťuji, že se v našem stanu krom nás tří ubytovali i různí malí tvorové zvaní hmyz. Tedy přesněji, Honza jim neřekne jinak než hmyzáci. Vidím asi 5 škvorů a v rožku malého pavoučka. Ó, jak paradoxní situace. Vedle mě leží Honzík, líbezně se usmívá ze spánku a v protilehlém rohu leze pavouček. Jen docela malinkatý pavouček - pavoučí mláďátko - pavoučí miminko. Kdybych nyní chtěl způsobit katastrofu vrcholící totálním zničením stanu, stačilo by teď nahlas pronést jedno slovo: "Pavouk". Pak by to šlo rychle (časové odchylky uvádím v milisekunách):

ČasT+1.67: Slovo "Pavouk" urazilo vzdálenost od mých úst k Honzově uchu.
ČasT+100: Honzův nervový systém zpracovává příchozí zvukový signál.
ČasT+150: Zjištění: Jedná se o slovo.
ČasT+200: Analýza slova.
ČasT+250: Slovo se skládá z fonémů: P, A, V, OU, K
ČasT+300: Dohromady je to "PAVOUK".
ČasT+301: Vyřazení všech systémů pro podporu života, zejména těch nejvíc zdržujících typu dýchání a srdeční činnost.
ČasT+302: Probuzení v nouzovém režimu.
ČasT+350: Otevření očí. Speciálně vyhrazená část mozku (asi 5%) provede detekci polohy pavouka a analýzu jeho velikosti.
ČasT+351: Další, speciálně vyhrazená část mozku (dalších 5%) provede superrychlé rozhodnutí dle zjištěné velikosti pavouka.
ČasT+352: Výsledek: Pavouk je "malý".
ČasT+353: Hlavní priorita: Zabít malého pavouka!!! (Poznámka: Jedinou jinou variantou je výsledek: Pavouk je "velký" a hlavní priorita: Utéct před velkým pavoukem!!!)
ČasT+1000: Nalezení vhodného předmětu typu bota, kámen nebo cihla a záměr rozmašírovat chudáčka pavoučka na neidentifikovatený flek.
ČasT+1500: Z toho plynoucí destrukce stanu.

Takže tohle všecko BY SE STALO, kdybych to slovo řekl. Ale právě protože to vím, tak mlčím. Vstávám, nenápadně beru pavoučka a odnáším ho ven do bezpečí, na strom. Později se probouzí Honza a Pavel a i já probuzení předstírám.

Po snídani balíme stany a vyháníme škvory. Je zajímavé, že tyhle potvory Honzovi nevadí a sám se účastní jejich lovu do igelitky. Během toho jsem nastolil k veřejné diskuzi filosofickou otázku: "K čemu je vlastně škvor?". Honza to však zazdil rádoby vtipnou odpovědí: "Dělá se z něj dobrej bramborovej salát!", následkem čehož jsem se začal řezat smíchy a vědeckému bádání byl konec.

Kralice nad OslavouZaplatili jsme a vyjeli směrem na Kralice nad Oslavou. Honza měl vyjímečně povoleno nechat zapnutý mobil, chvílemi volal Tomášovi a konzultoval s ním jeho a naši současnou polohu, aby se k nám mohl přidat (jeho rodiče ho vezmou autem). Naše pozice se během dopoledne změnila mnohokrát, avšak od Toma z mobilu bylo slyšet stále jen: "Ještě jsem doma, ale za chvilku už vyjíždíme." Zmožená Majka se už neudrží na nohou :-)My jsme zatím navštívili Památník Kralické tiskárny, poobědvali v restauraci Fontána v Náměšti n.Osl. a prohlídli si tamní zámek. Teda jak kdo. Mezi ostatními návštěvníky upoutala chlapskou část naší výpravy svým půvabem jistá slečna s provokativním nápisem na tričku. Ach ty hormony. :-) Protože mi bylo jasné, že takhle bych z prohlídky zámku nic neměl, pohyboval jsem se schválně mezi lidmi na opačné straně davu a věnoval se poslechu výkladu a sledování krás neživých (obrazy, dobový nábytek atd.). Ti dva ale takový nápad neměli, takže bych řekl, že co se týče interiéru zámku, nebyli tam. Venku jsme si vyjasnili chlapské názory a zjistili, že všichni tři přesně známe anglický nápis na tom tričku - volně přeloženo do češtiny: "Já vím, že se na mě díváš!". Hmm, opravdu to věděla. ;-)

Tomáš, který rozšířil náš team z 5 na 6 lidí.Venku na nádvoří se k nám připojil Tomáš. Je nás tedy šest. Dojeli jsme až do kempu Hartvíkovice (17:10) a konečně postavili všechny 3 stany. Hurá, mačkat se už nebudem! Peťula s Majkou se opalovali na sluníčku, my jsme se šli vykoupat. Pavel byl zas ve svém živlu a samozřejmě hnedka plaval někam pryč na druhou stranu přehrady Dalešice. Blázen. Nám s Tomem stačilo, že jsme se vzdálili tak 50 metrů od kraje, tam se střídavě potápěli a zjišťovali hloubku. Na dno jsme ale stále nenarazili, takže jsme se postupně posunovali o 5 metrů blíž ke břehu a měření opakovali. Když jsem se pak konečně jednou vynořil a křikl: "Hurá, našel jsem dno.", zeptal se mě Tom: "A co je tam?" s očekávaným sdělením jestli bláto, písek nebo kameny. Kameňácká odpověd zněla: "Turbína!". A víte, jak špatně se plave, když se člověk válí smíchy?! No ale dopadlo to dobře a přežili jsme.

Vyhlídka nad přehradou Dalešice.Potom jsme, nás všech šest, šli na skalnatou vyhlídku tyčící se tak 30 metrů nad vodou. Byl tam fakt moc krásný výhled na přehradu a na okolní lesy. Po procházce jsme se usadili u stánků s občerstvením a popíjeli piva, pojídali klobásky a nápodobné nezdravé pochutiny.

Skupinová fotečka nad přehradou DalešicePo provedení večerní hygieny jsme šli spát. Když se po stejné činnosti vrátily ke svému stanu holky, slyšeli jsme je něco říkat, jakoby nadávat a střídavě se smát. Nechápali jsme proč - asi nějaké ženské záležitosti? (O co šlo se dozvíte zítra ráno.)

Noc byla krušná. Okolní ožralci dělali šílený kravál, takže ti z nás, kteří nejsou zvyklí, že jim jezdí hned za barákem ve dne v noci vlak, nemohli usnout. Já jsem spal jak nemluvně. (Kontrolní otázečka: Komu z nás jezdí doma za barákem vlak? :-))

Zpět na předchozí... Jdi na hlavní stránku... Jdi na další...


CYKLOSTRÁNKA Vyrobil Radek Štěrba, © RASTER