LAST MINUTE 2002 - ŠUMAVA
7.den, pátek 19.7.

Olomouc - Slavonín - Nedvězí - Bystročice - Vrbátky - Prostějov
17.82 km, 27.08 km/h, time 0:39:29, max 51.5 km/h

Přepravní cedulka pro kolo.Noční cesta proběhla v pohodě a ve 2:09 vystupujeme v Olomouci, pomáháme s vykládkou našich kol a obhlížíme škody. No, mám teda velmi nepěkně poškrábanou přední vidlici a i na pár dalších místech na rámu pozoruji čerstvé šrámy. Kolečko moje, copak ti to udělali.

Nastrojujeme na kola plnou polní a noční Olomoucí přejíždíme z hlavního nádraží k Honzovi a Lídě do jejich bytečku. Lída byla průběžně informovaná mobilním telefonem, že se vracíme, a čekala nás. To je od ní opravdu milé, ve 2:50 jsme tam dojeli a schovali si kola dovnitř do bytu. A nejen že čekala, ona nám všem navařila velmi dobrý buřtový-bramborový guláš, olizovali jsme se až za ušima. Lído, díky moc! K tomu nám ještě Honzík nalil sklenku červeného vínka - no super večeřička ve tři v noci.

S Pavlem jsme si roztáhli naše ležení v obýváku a chrněli od půl čtvrté až do 10:45. Vzbudil nás Honza, který už kolem poletoval jako včelka Mája a svolával nás ke snídani - připravil nám čaj, koblihy, chléb, máslo, sýr, salám. Chvilku jsme ještě kecali a hráli si s jejich kočkou jménem Čestmír (nenechte se zmást, není to kocour), a krátce po 12.hodině jsme se rozloučili. Pavel si ještě pojede něco vyřídit v Olomouci, takže závěrečnou trasu Olomouc - Prostějov si dám sám. A jak se dá tušit, dám si ji naplno "co to dá". Mno, mákl jsem si tedy pořádně. Začalo to již v Olomouci vyrovnaným závodem s šalinó, ale nejvíc mi dal zabrat závěrečný táhlý kopec mezi Vrbátkami a Prostějovem. Domů jsem dorazil ve 12:50. Necelých 18 km jsem tedy s nabáglovaným kolem zvládl pod 40 minut, což znamená průměrku přes 27 km/h. Je to dobrý, jsem ve formě. ;-)

Tím skončila letošní cykloakce "Last minute 2002 - Šumava". Počasí nás sice trošku potrápilo, ale celkově jsem spokojen a doufám že i Honza s Pavlem. Hlavně mě nadchla ta úterní jízda Šumavou, při které nám počasí přálo a která byla naprosto úchvatná. Právě toto úterní krásné odpoledne považuju za zlatý hřeb celé výpravy, a ten se vydařil ideálně. Jinak profil trasy byl neustále krásně kopcovitý - tak jak to máme všichni rádi. Urazili jsme celkově 569 km a zažili spoustu legrace i dobrodružství...

Kluci, díky! Za rok zase!!! :-)

Jdi na předchozí stránku... Jdi na hlavní stránku...


CYKLOSTRÁNKA Vyrobil Radek Štěrba, © RASTER