ALPA'99
3.den - pondělí 16.8.1999 - FLÁKACÍ DEN

Vstáváme v 6:50 a po snídani opět uleháme. Druhý pokus o opuštění postelí nastal v 8:55, a ten byl již úspěšný. Počasí je zamračené, takže jedeme autem na výlet.

KitzbühelPrvní zastávka je v Mittersilu, kde kupujeme chleba, 2 litry vína, džusy, atd. Potom pokračujeme přes Jochberg, Aurach b.K až do Kitzbühelu. Je to asi 40km. Procházíme městem a jdeme se podívat k lanovce vedoucí k vrcholu Hahnenkamm (1655mnm), ale nahoru nepojedem, páč je tam evidentní mlha. Cestou zpátky zastavujeme na odpočívadle a na benziňáku vaříme konzervový oběd. Já jsem měl chalupářský guláš, Honza hovězí s fazolemi a Pavel lečo. Jsme přežraní až hanba.

Výhled na Hollersbach a pohoří Hohe TauernDalší přerušení cesty je na odpočívadle s výhledem na Hollersbach a pohoří Hohe Tauern. Poslední zastávečku absolvujeme u zámečku Schloss Mittersil, ale ten je celkem nezajímavý - tedy není tam co k vidění, jinak nic proti němu.

Po návratu na pokoj cca ve 14 hodin zjišťujeme, že nám paní domácí ustlala postele. Je to součástí standardního servisu, nebo nám tím chtěla snad něco naznačit? ;-) Věnujeme se degustaci dnes zakoupeného vína WEISSER TAFELWEIN TROCKEN AUS ÖSTERREICH, 11.5%. Výsledky jsou následující: vůně: jako víno, barva: koňská moč, chuť: taktéž ;-)

Kolem 14:15 jdeme spát - dost brzo, že?! Chvílemi se budím, takže vám mohu sdělit útržkovitá zjištění: 15:00 - venku začíná pršet, 16:00 - venku prší, spíme, 17:00 - prší, spíme, 18:00 - prší, spíme, 18:30 - přestáváme spát a jen se válíme v posteli, kecáme, čteme si a popíjíme vínko, venku přitom stále konstantně prší. Večer ředíme víno džusem a opět pojídáme lískové oříšky. Před usnutím, kolem 23:00, Honza vraždí můry a jiné hmyzáky ručníkem - je to zabiják!

PŘEDCHOZÍ DEN  -  HLAVNÍ STRÁNKA  -  DALŠÍ DEN


CYKLOSTRÁNKA Vyrobil Radek Štěrba, © RASTER