ALPA'99
7.den - pátek 20.8.1999 - DOMŮ

Penziónek na okraji Uttendorfu, kde jsme celý týden bydleli.Celou noc soustavně prší, jen se lije. Ráno dáváme válečnou poradu a jsme rozhodnuti to zabalit a jet domů, neboť počasí na dnešek vypadá na prd - stále hustě prší a všude je mlha. Ok, nikdo není proti. Pak, v 6:45 budíme Pavla klasickými metodami: 1.) Rozsvítit nad ním světlo. 2.) Dělat hluk. 3.) Sebrat mu peřinu. Takhle to vlastně děláme každé ráno. Sláva, Pavel začíná tiše kňourat, remcat a brblat - probouzí se! Seznamujeme ho s výsledkem ranní porady a záměrem opustit Alpy o den dříve. Zdá se mu to též rozumné a souhlasí. Né, že by svým případným nesouhlasem mohl něco ovlivnit, protože většina jsme pro, ale přece jen má aspoň pocit, že může demokraticky vyslovit názor. ;-)

Kravičky. Možná že právě od téhle krasavice v popředí jsme měli mléko ke snídani.Jdeme na snídani a po jídle se domlouváme s paní domácí na ukončení našeho pobytu zde. Vystavuje nám účet na: 3 x 6 nocí se snídaní => 3 x 6 x 145 = 2610 ATS + příplatek za 12 snídaňových bulek navíc => + 36 ATS. Celkem tedy 2646 ATS za všechny. Opravdu pěkná cena, vždyť to po přepočtu vychází na méně než 400 Kč na den!

Vracíme se na pokoj, balíme a v 8:10 se loučíme a vyrážíme stejnou cestou, jako jsme jeli sem, zpátky domů (do Prahy, do Podolí, do lékárny...) do Prostějova. "Super plus" za 300 ATS, který jsme nabrali hnedka v Uttendorfu, nám v pohodě vystačí až na naše území.

Závěrem bych velmi rád moc poděkoval Honzovi za prosazení a skvělou organizaci této akce a Pavlovi za účast.
A tím končí toto velkolepé dobrodružství, které jsme prožili v létě roku 1999 a nazvali ho Alpa'99.

PŘEDCHOZÍ DEN  -  HLAVNÍ STRÁNKA


CYKLOSTRÁNKA Vyrobil Radek Štěrba, © RASTER