8. sobota 2.8.97
Brno hl.n. 6:00 - Prostějov 13:04
Brno hl.n. - Rohlenka - Ponětovice - Prace - Pracký kopec - Křenovice - Slavkov u Brna - Rousínov - Vyškov - Brodek u Prostějova - Prostějov. 79 km

Žuráň Z Brna do Prostějova vede dálnice, tam my ale nesmíme. Pojedeme tedy tzv. "po staré" silnici přes jednotlivé malé vesničky. První zastávka je na kopci Žuráň, kde je Napoleonův památník. Prohlížíme si plastickou mapu bitvy "U Slavkova".

Pracký kopec - Mohyla míru Sotva jsme sjeli z kopce Žuráň a už jsme odbočili ve vesničce Prace opět prudce nahoru na Pracký kopec, kde se nachází Mohyla míru. Bob si tehdy smutně postěžoval, že to je "na houby", takhle klesnout dolů, a pak hned zas šlapat nahoru. A naštvaně dodal, že tu mohylu taky mohli postavit někde v údolí. Nakonec se ale i on vylopotil za námi a shlédnul tuto monstroózní stavbu. Další krátkou zastávku jsme si udělali na nádvoří zámku ve Slavkově u Brna.

Cíl - před domem Jirky Svobody Po malém nákupu (ani už nevím čeho) ve Vyškově jsme se vrhli na zcela definitivně poslední etapu. Těsně před Prostějovem bylo dohodnuto, že cílovým místem bude dům Jirky Svobody. Chtěli jsme mu ukázat, že jsme přežili a že i jeho (Bobovi zapůjčené) kolo je téměř bez poskvrnky. Jediným problémem byl onen přetržený řetěz, který jsme mu ovšem spravili do stavu lepšího než byl před tím.

Tak jsme to dokázali! Ba dokonce jsme předčili původní plány, ve kterých se objevovalo pouze "prošmejdění" jižních Čech, ale my jsme překročili i hranice západních. Celá cesta byla správně dobrodružná a myslím, že se moc vydařila. O tom nakonec svědčí i plánování dalších cest na příští rok...

Zpět na předchozí... Jdi na hlavní stránku...


Vyrobil Radek Štěrba, © RASTER 1997