Výměna Bobova kola

Já a Honza jsme si letos pořídili nové kolo (vlastně speciálně kvůli akci JÍZDA 97). Bob prováděl (historickou) rekonstrukci svého Favoritu. Honza se uvolil, že zapůjčí některé díly ze svého (zbytku) starého kola a tak nějak dají ze dvou kol dohromady jedno pojízdné. V podstatě se jim to opravdu podařilo a Bob na tom "výsledku" měl jet.

Zlom nastal v pátek. Když jsem jel v pátek k Honzovi, potkal jsem Honzu (toho samého) - jel mi naproti. Probírali jsme některé detaily týkající se cesty samotné a narazili na velký problém. Kolo plně naložené všemi těmi věcmi váží něco kolem 27 kg, a to je znát hlavně v kopcích. A naše trasa vede dosti kopcovitým terénem. O nás nešlo, neboť jednak jsme poctivě trénovali (během měsíce cca 1000 km) a druhak naše kola disponují mimo jiné i převodem 1:1, jehož je možné užít pro kolmé skalní stěny. Ale co si počne Bob na Favoritu? Jak to utáhne? Ne, to nejde!

Rozhodli jsme (bez přítomnosti Boba), že pojede na jiném kole - na JirkaSovu horoňovi. Zajeli jsme tedy k JirkaSovi a on se zapůjčením souhlasil. Ani Bob proti této inovaci nic neměl - takže jsme se všichni tři přemístili na základnu k Honzovi a až do pozdních nočních hodin prováděli generálku tohoto nově vybraného přepravního prostředku. Následkem bylo, že jsme posunuli čas sobotního startu z původně plánovaných 6:00 na "někdy pozdějc". Tento nový termín jsme již bez problémů dodrželi.

Jdi na hlavní stránku... Jdi na další...


Vyrobil Radek Štěrba, © RASTER 1997