Apríl 13000


Kdy: Úterý 1.4.2003
Trasa: Prostějov - Mostkovice - Plumlov - Soběsuky - Prostějov - Držovice - a domů
Statistika: 30.38 km, průměrka 24.0 km/h, čas 1:15:40, max 50.6 km/h

Za normálních podmínek by se jednalo o úplně obyčejnou krátkou odpolední projížďku, ale dvě okolnosti jsou důvodem, proč si zaslouží speciální stránku. Tou první je, že jsem dneska poprvé vzal s sebou můj nový digitální foťáček (mám ho ani ne týden), abych vyzkoušel, jestli se osvědčí v terénu, což se mu podařilo. Díky tomu vám teď můžu předvést pár zmenšených momentek z dnešní jízdy. Míním ho odteďka přiřadit do standardní výbavy mezi tu spoustu věcí, co s sebou pořád vozím, takže doufejme že toto rozhodně nejsou fotografie poslední.


Hráz Plumlovské přehrady

Plumlovská přehrada (foceno proti slunci)

Moje oblíbené odpočinkové místo na hrázi

Ale nebojte se, že teď budu zuřivě z každého výjezdu sypat desítky fotek na weba, to by asi nikoho moc nebavilo. Takže se budu pokoušet vybírat jen ty hezké či zajímavé, prostě jen tak něco na ilustraci textů. Jinak koho zajímají technické údaje foťáku, je to AstraPix 470, miniaturní kompakt (97x63x28mm, 110g), fix focus 9.05mm F2.8, 1.3megapixel CMOS (1280x1024) s TFT LCD. Umí fotit jednotlivé snímky, sekvence 5 snímků 640x480, nahrávat zvukové poznámky, dělat ozvučený videozáznam 320x240 - 15snímků/sec, a spoustu dalšího. Profesionál by právem řekl, že je to jen taková hračička (bez optického zoomu a jen 1.3M), ale myslím že na ty moje momentky to bude bohatě stačit. ;-)


Plumlovský zámek nad zámeckým rybníkem

Plumlovský zámek zblízka
(tahle fotka se fakt povedla :-))

Aha, vy ještě čekáte na ten druhý důvod, kterým byla tato vyjížďka výjimečná. Podařilo se mi dnes konečně dotáhnout ten dluh z loňského roku, takže mám celkově ujeto 13000 km! Sláva, sláva, sláva! Zresetoval jsem tachometr, aby mi počítal celkovou kilometráž pěkně od nuly - těch 13 tisíc si tam budu pomyslně přičítat, když už to na CatEye nejde ručně nastavit, tak jako to uměla předchozí Sigma po výměně baterek.


kopec v Prostějově - Držovicích, 13000 km
(že by první fotomontáž?! ;-))

Vyrobil Radek Štěrba, © RASTER